Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

WIADOMOŚCI  DUSZPASTERSKIE

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Uroczystość św. Andrzeja Boboli

(16 maja 2021 r.)

 

 1. Dzisiaj16 maja, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywamy doroczny odpust ku czci św. Andrzeja Boboli – patrona naszej Parafii. O godz. 12.00. uroczystą Eucharystię odprawia JE Ks. Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, udzielając podczas niej Sakramentu Bierzmowania przygotowanej Młodzieży. Ta Msza Święta jest transmitowana za pomocą parafialnego Facebooka.
 2. Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do przebiegu uroczystości odpustowej: Rodzicom i Młodzieży Bierzmowanej, Scholce pod przewodnictwem pana Marka, LSO, Mai Ciach za śpiew, Julii Lefler za zdjęcia, Druhom OSP z Masłowic i Stawu, Panu Kamilowi Mokrosowi za transmisję uroczystości.

Trwa miesiąc maj, podczas którego przeżywamy nabożeństwa ku czci NMP. Ze względu na trwający stan pandemii, odbywają się one wg następującej zasady:

 • w niedzielę – (generalnie) o godzinie 17.00. przy wyznaczonym Krzyżu, bądź kapliczce danej miejscowości (jeżeli będzie deszcz, bądź niesprzyjająca pogoda – o godz. 20.00. w kościele);
 • w ciągu tygodnia o godz. 20.00. w kościele.
 • za tydzień, w niedzielę, nabożeństwo majowe, o godz. 17.00. przy Krzyżu w Kolonia Staw.

   Uczestniczymy w tych niedzielnych nabożeństwach, zachowując bezpieczeństwo na drodze, odstępy od siebie, przynosząc sobie coś do siedzenia oraz modlitewniki z tekstem Litanii i maryjnymi pieśniami. Miejsce nabożeństwa będzie nagłośnione.

 1. Na naszej parafialnej stronie internetowej, w zakładce: PEDAGOGICZNE REFLEKSJE zamieszczone są 3 cenne publikacje, w sposób szczególny dedykowane Rodzicom: 1.. Pedagogizacja Rodziców – potrzeby i uwarunkowania; 2. Pedagogika Rodziny oraz 3. Panorama problematyki współczesnego ojcostwa. Ponadto w zakładce „WIARA – SUMIENIE – SAKRAMENTY” – można znaleźć kilka ważnych artykułów dotyczące specyfiki wychowania religijnego dzieci i młodzieży. Zachęcam do pogłębionej lektury wspomnianych tekstów i do dyskusji nad nimi.
 2. Dziękuję Dzieciom, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej i Ich Rodzicom, za złożoną ofiarę dla dzieci z krajów misyjnych w wysokości 835 zł. Bóg zapłać.
 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami Rodzicom i Młodzieży bierzmowanej w dzisiejszą uroczystość. Bardzo proszę o posprzątanie kościoła i ozdobienie go kwiatami Mieszkańców Borowca i Piskornika w najbliższy piątek na godz. 18.45.
 4. Bardzo dziękuję Młodzieży bierzmowanej i jej Rodzicom za złożenie ofiary na rzecz kościoła w wysokości 1400 zł.
 5. KANCELARIA w tym tygodniu jest nieczynna w czwartek.
 6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje Uroczystości, składam serdeczne życzenia wraz z darem modlitwy.