Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

WIADOMOŚCI  DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

(22 listopada 2020 r.)

 

  1. Aby w czasie pandemii zachować odpowiednią liczbę uczestników oraz dystans i bezpieczeństwo siadamy w kościele co 2 ławka (są one zaznaczone książeczką na środku ławki). Siadamy po 2 osoby w ławce. W kościele Wierni mają zakryty nos i usta. W kościele + kaplica przedpogrzebowa może przebywać 50 osób. Do Komunii Świętej przystępujemy procesyjnie w wyznaczonych miejscach, zachowując między sobą odstęp.
  2. Z racji ograniczeń ilości osób uczestniczących we Mszach Świętych i nabożeństwach, w związku z pandemią, w soboty do odwołania, Msza Święta w sobotę wieczór będzie odprawiana wg formularza z niedzieli (Chwała, czytania niedzielne, kazanie, Credo, ogłoszenia parafialne). To oznacza, że udział w niej czyni zadość III przykazaniu Dekalogu. Na tę sobotnią Mszę Świętą w wigilię Niedzieli, zapraszam pracujących w niedzielę i Osoby starsze z Masłowic.
  3. W bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, przez cały listopad można uzyskać dla wiernych zmarłych odpust zupełny (zob. Odpust zupełny na stronie internetowej parafii).
  4. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą kończymy rok liturgiczny. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu – czas tęsknego oczekiwania i duchowego przygotowywania się na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, ale także Paruzję (powtórne przyjście Jezusa na świat, aby sądzić żywych i zmarłych).
  5. Jeszcze raz dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu wizytacji kanonicznej J.E. Ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego oraz udzielenia sakramentu bierzmowania. Dziękuję bierzmowanej Młodzieży i Ich Rodzicom, Państwu: Ilonie Grobelnej, Januszowi Jasińskiemu, Kamilowi Mokrosowi, Mai Ciach, Scholce z panem Markiem na czele oraz niezastąpionej LSO.
  6. Młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania zapraszam do zakrystii, aby odebrać pamiątki z uroczystości.
  7. Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętych, dokonuję obrzędu poświecenia opłatków na stół wigilijny, które pan Organista będzie roznosić do naszych domów. Także dzisiaj, po ostatniej Mszy Świętej pan Marek zaniesie opłatki do Mieszkańców Borowca i Piskornika oraz Bloków. Natomiast za tydzień (niedziela 29 listopada), pan Organista zaniesie opłatki do Mieszkańców Starzenic i Małyszyna. Przyjmijmy Go z radością i hojnością serca.
  1. Dziękuję Mieszkańcom Stawu (prawa strona) za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary w wysokości 180 zł., a szczególnie ich Reprezentantom, Paniom: Grażynie Kamińskiej, Annie Biecuszek, Agnieszce Oleszkiewicz, Emilii Parzyjagle. Zapraszam do sprzątania kościoła Mieszkańców Stawu (lewa strona) w piątek na godz. 18.40. Nie kupujemy kwiatów, bo rozpoczyna się okres adwentu. Złożona ofiara będzie przeznaczona na zakup choinek i dekoracji świątecznych.
  2. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom świętującym w tym tygodniu swoje uroczystości, składam serdeczne życzenia wraz z darem modlitwy.