WIADOMOŚCI  DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu

(21 luty 2021 r.)

1. Okres Wielkiego Postu jest dla ludzi wierzących czasem: a) pogłębionej modlitwy i lektury Pisma Świętego oraz prasy katolickiej, b) postu i pokuty; c) i jałmużny. Dlatego też w tym czasie uczestniczymy w szczególnych nabożeństwach:
  • DROGA KRZYŻOWA – piątek, godz. 09.00. i 17.15.,
  • GORZKIE ŻALE – niedziela (rotacyjnie) po Mszach Świętych,
  • OSOBISTA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (w ciągu tygodnia);

W okresie Wielkiego Postu: pościmy w piątki, unikamy zabaw i hucznych uroczystości; wspieramy potrzebujących. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia w zakrystii przed Mszą Św.

1. Dzisiaj kwestujemy do puszek na rzecz pewnej Rodziny z pięciorgiem Dzieci, ze Skrzynna, która 15 stycznia br. straciła dom z racji pożaru.

(https://wielun.naszemiasto.pl/pozar-domu-w-skrzynnie-rodzina-z-piatka-dzieci-stracila/ar/c1-8089515).

1. Dziękuję w imieniu niepełnosprawnych Sierot społecznych, będących pod opieką Katolickiego Ruchu „Betel”, za wsparcie ich ofiarą w wysokości 760 zł. Bóg zapłać. Przypominam, że można ten Ruch wesprzeć także 1% od podatku (betel-charity.org).
  2. Dziękuję Mieszkańcom Masłowic, posesje od nr 80 do końca, za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary w wysokości 280 zł zł, a szczególnie ich Reprezentantom, Państwu: Stanisławie Cieślik, Mirosławie Kucharczyk, Teresie Gableta, Elżbiecie Matyja, Marzenie Półtorak, Annie i Gabrielowi Kubisom, Elżbiecie Falender, Renacie Torchała. Zapraszam do tego czynu na rzecz naszej świątyni mieszkańców Stawku (prawa strona), w piątek na godz. 18.45.

W czasie Wielkiego Postu nie dekorujemy kościoła kwiatami. Złożona ofiara przeznaczona jest na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

1. Dziękuję panom Jerzemu Wątrobie i Kazimierzowi Domagale za pomoc w odśnieżaniu i posypaniu piachem oblodzonych chodników prowadzących do kościoła. Dziękuję panu Jerzemu za dostarczenie gałęzi cierni do dekoracji.
  2. W tym tygodniu otrzymałem rachunek za ogrzewanie kościoła (w okresie 30.11. – 31.01.2021) w wysokości 4397 zł. Za chwilę trzeba będzie wywieź 2 kontenery z cmentarza – 1610 zł. Dlatego „puszczam” listy po rejonach Parafii, prosząc o ofiarę od wszystkich Parafian na te cele. Z góry dziękuję za zrozumienie i solidarność.
  3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom świętującym w tym tygodniu swoje uroczystości, składam serdeczne życzenia wraz z darem modlitwy.