Ogłoszenia Parafialne

Home / ogłoszenia i inne / Ogłoszenia Parafialne
906 wyświetleń
Ogłoszenia Parafialne

WIADOMOŚCI  DUSZPASTERSKIE

29 Niedziela Zwykła

(17 październik 2021 r.)

 

  1. Trwają Nabożeństwa Różańcowe, podczas których rozważamy sceny z życia Maryi i Jezusa oraz w czasie czytanki poznajemy życie i myśl bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Serdecznie zapraszam całe Rodziny na te modlitewne spotkania u stóp Jezusa Eucharystycznego razem z Maryją (zob. Harmonogram spotkań).
  2. Bardzo proszę Panie Zelatorki o sporządzenie i dostarczenie do zakrystii List poszczególnych RÓŻ z naszej parafii – Członkiń Żywego Różańca. Mężczyzn i Młodzież chcących stworzyć męską i młodzieżową Różę proszę o zapisy w zakrystii, bądź w kancelarii (https://rozaniec.eu).
  3. Dziękuję Wszystkim za złożoną w zeszłą niedziele ofiarę w wysokości 591 zł na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia (https://dzielo.pl/aktualnosci).
  4. Dziękuję Wszystkim Parafianom za złożenie ofiary podczas tzw. Listy, na nowy Krzyż i prace dekarskie. Zebraliśmy 10.450 zł. Bóg zapłać.
  5. Można składać już w zakrystii po Mszach Św. wypominki za Zmarłych. Wypominki jednorazowe – są wyczytywane i omadlane na cmentarzu 1 listopada; wypominki oktawalne – przez 8 dni odprawiany jest różaniec i Msza Święta w intencji tych Zmarłych; wypominki roczne – są wyczytywane w każdą niedzielę, wraz z dziesiątkiem różańca, oraz w intencji tych Zmarłych są odprawiane Msze Święte o Bożym Miłosierdziu w III piątek miesiąca. Bardzo proszę czytelnie wypisywać Imiona i Nazwiska Zmarłych w dopełniaczu (modlimy się za zmarłych, np. Jana Kochanowskiego.…).
  6. Dziękuję Mieszkańcom Masłowic, posesje od nr 1-20 za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na potrzeby kościoła w wysokości 200 zł. Szczególnie dziękuję Ich Reprezentantom, Paniom: Krystynie Włodarczyk, Janinie Knop, Danucie Włodarczyk, Małgorzacie Bąk, Danucie Taborskiej, Annie, Zosi i Olkowi Polakom, Katarzynie Krwaczyk. Zapraszam do tego czynu na rzecz naszej świątyni Mieszkańców Masłowic, posesje od nr 20-40. w piątek, na godz. 18.40. W tym tygodniu świątynię stroimy już chryzantemami, aby mieć większy wybór podczas ich kupowania. W tym miejscu dziękuję Nowożeńcom Katarzynie i Miłoszowi za udekorowanie kościoła kwiatami.
  7. W najbliższą sobotę, 23 października (sobota) od godz. 9.00. podejmujemy jesienne prace przed Uroczystością Wszystkich Świętych na cmentarzu i wokół niego oraz na terenie kościoła i wokół niego + parking. Do tej akcji w imieniu całej Parafii zapraszam według kolejności IV Grupę – Mieszkańców Małyszyna i Stawku. W tym czasie m.in. podetniemy suche gałęzie drzew i krzewów, skosimy trawę, zagrabimy alejki z liści i innych odpadów, itd. Proszę przynieść ze sobą grabie, miotły, sekatory i spalinowe nożyce do podcinania krzewów (wiele z nich blokuje już alejki na cmentarzu), kosiarki spalinowe i żyłkowe oraz worki do zbierania odpadów.
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje Uroczystości, składam serdeczne życzenia wraz z darem modlitwy.